Meiega oled konkurentidest sammu jagu ees!

Alustate äritegevusega Norras? Koostame just Teie ettevõtte jaoks vajaliku taotluste ja dokumentide paketi, et võiksite muretult oma põhitegevusele keskenduda.

Tegevusvormi valik

Norra turule sisenedes on oluline koht otsustada, millises vormis sihtturul tegutseda oleks mõistlik. Populaarseid valikuid on enamasti kolm:

  • Tegutseda sihtturul Eesti ettevõttega ning registreerida seal NUF ( Utenlandsk foretak i Norge ), mis kujutab endast tegelikult välisettevõtte tegevuse registreerimist Norras, kas siis püsiva tegevuskohaga või püsiva tegevuskohata.
  • Asutada Norra AS ( aksjeselskap ), mis on võrreldav Eestis OÜ-ga, miinimum osakapital on 30 000 NOK.
  • Asutada Norra ASA ( allmennaksjeselskap ), mis on sarnane Eesti AS-ile ning miinimum kapitaliks on 1 000 000 NOK. 

Kohaliku ettevõtte eelisteks võiks nimetada seda, et tegevuse eest vastutus jääb Norra ning Eesti ettevõte ei vastuta Norras toimuva tegevuse eest ning kohaliku ettevõtte kasutamine võib sihtturul kliendis suuremat usaldust tekitada.

NUF-i registreerimise puhul võib eeliseks tuua, et kulud on registreerimiseks väiksemad ning olenevalt ärist võib see kaasa tuua maksudelt kokkuhoiu.

Tõin kokkuvõtlikult oluliseima välja, kui kui tunned, et infot jäi väheks ning selle alusel otsustada on keeruline, siis jagame hea meelega oma teadmisi ning aitame Teil endale sobiv ettevõtlusvorm valida, selleks täitke tagasiside vorm SIIN või leidke meie kontaktid SIIT.

Võimalik püsiv tegevuskoht

Meilt saad ka ka argumenteeritud vastuse küsimusele, kas ja millistel alustel tekib Teie Eesti ettevõttel Norras püsiv tegevuskoht ning sellest lähtuvalt on võimalik meilt tellida ka vajalikku dokumentatsiooni, mis võimadab algusest peale maksud õigesti planeerida ning maksta sinna kuhu vaja ja nii vähe kui vaja.

Raamatupidamine Norras

Kui Te olete seni tegutsenud Eestis ja olete oma raamatupidajaga rahul, kuid ta ei tunne end kindlalt Norra raamatupidamises , siis pakume Teile võimalust meilt tellida vaid nö Norra raamatupidamine. Kui vajate terviklahendust siis saate selle ka meilt tellida. Selleks saate pakkumise küsida SIIT.